BEZ OBAV společně – 1. běh

Po několika prezentacích v Karviné, Českém Těšíně a Havířově zahájila 1. skupina vybraných zájemců svou účast v projektu  BEZ OBAV společně. Během července až září absolvovali účastníci motivační program, seminář o dluhovém poradenství a pracovněprávní seminář. Dále proběhly individuální konzultace s psychologem, kariérovým poradcem a s odborníkem na oblasti dluhové poradenství. Veškeré vzdělávací aktivity probíhaly v Akademickém ústavu v Karviné.

Nadále probíhají individuální konzultace dle potřeby jednotlivých účastníky. Účastníci připravují na různé rekvalifikační kurzy: Pracovník v sociálních službách, Sanitář, Asistent pedagoga, Strážný a jiné. Přejeme hodně zdaru a štěstí především u zkoušek. 

V prosinci 2019 první účastnice úspěšně ukončila kurz Sanitáře. V únoru 2020 další 2 účastnice ukončily kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách v Karviné a 2 klientky absolvovaly kurz Strážného v Třinci. Gratulujeme :)

Během března nastoupila 1 klientka do kurzu Kosmetičky v Ostravě a druhá na kurz Sanitáře v Českém Těšíně. Bohužel z důvodu vládních opatření v rámci koronavirové epidemie byly kurzy na dobu neurčitou pozastaveny. 

Během léta 2020 klientky úspěšně kurzy ukončily a nyní se budeme se snažit nalézt vhodná pracovní místa.

 

© 2024 EDLiT Human o. p. s., web created by NARADE.CZ